Podsumowanie sezonu..

• autor: 18Cristiano, 2014-12-09 12:40

Już niebawem zakończymy stary piłkarski rok 2014 także jest to dobry czas na podsumowania. Krótkie podsumowanie pracy Kolektywu w rozwinięciu.

Już niebawem zakończymy piłkarski rok 2014 jest to najlepszy czas na podsumowania. Dla Kolektywu był to bardzo owocny rok a w szczególności jego druga część ,czyli runda jesienna w wykonaniu naszej drużyny.Od początku zmagań w Siedleckiej  B - Klasie a mianowicie od 2011 roku  Oleśnica nie uplasowała się na tak wysokiej pozycji jaką zajmuje obecnie w tabeli. W końcu zaowocowała  ciężka praca na treningach oraz spokojne, powolne budowanie drużyny co ma istotne znaczenie w piłce nożnej. Start rundy jesiennej był dość słaby po przegranym meczu inauguracyjnym w Mordach porażka 2:1 była " zimnym prysznicem" pokazującym , że niema łatwych meczów, do każdego spotkania trzeba wyjść z pełną motywacją. Po nieudanym początku następne spotkania w wykonaniu Kolektywu były coraz lepsze, gra wyglądała płynie. Cieszy fakt wygranych meczów z mocnymi rywalami , często dzięki zaangażowaniu i walce czego  brakowało w naszym zespole. Dużym sukcesem dla nas jest poprawa gry defensywnej Kolektywu a co za tym idzie o wiele mniej straconych bramek w porównaniu do poprzednich lat.

Sytuacja kadrowa Kolektywu jest wreście stabilna czego nie było w poprzednich sezonach co według mnie jest podstawą budowania drużyny. Ciężko stworzyć ekipę grającą piłką jeżeli co rundę zmieniają się zawodnicy o różnych umiejętnościach. Cały długotrwały etap treningu oraz zgrania zespołu traci wtedy sens. Kadra Kolektywu liczy obecnie 22 zawodników w tym 3  dobrych bramkarzy którzy są filarem drużyny. Wiadomo jak jest w b - klasie często zawodnikom wypadają ważniejsze sprawy m.in praca szkoła wtedy daję o sobie znać mocna ławka rezerwowych, która podkreślam jeszcze raz ma kolosalne znaczenie w dłuższym planowaniu drużyny.

Równie istotna sprawa to dla mnie  fakt , że nie jesteśmy "niedzielnymi zawodnikami" co jest ważne także w aspektach zdrowotnych i przeciwdziałaniu poważnym kontuzjom, które mogą wyłączyć nas z życia zawodowego a co za tym idzie problemami w pracy. Zawodnik przygotowany do sezonu reguralnie trenujący zmniejsza w duzym stopniu wystapienie powaznej kontuzji. Frekwencja na treningach w tym sezonie była bardzo dobra na każdym treningu było minimum 15 osób co bardzo cieszy na tym etapie rozgrywkowym. Treningi to nie tylko podniesienie formy sportowej ale także stałe polepszanie ducha zespołu , wspólne spotkanie się , bo o to właśnie w tym wszystkim chodzi oprócz rywalizacji ligowej.Atmosfera w kolektywie jest także bardzo dobra.

Już niebawem przed nami okres przygotowawczy pewnie bardzo wyczekiwany przez wiekszość zawodników czujących już głód piłki :) Miejmy nadzieje , że nowy rok oraz nadchądząca runda wiosenna będzie równie dobra oraz przyniesie nam założony cel . pamiętajmy ,że wszyscy na to pracujemy!!

Puchar Wójta 2009